expo
Powrót do strony głównej

POLAND
MUSCLEMANIA POLAND 2020
REGULAMIN/ZASADY UCZESTNICTWA

 1. INFORMACJE OGÓLNE:
 1. MUSCLEMANIA POLAND 2020 to czwarta polska edycja światowego SHOW.
 2. MUSCLEMANIA POLAND 2020 odbędzie się 25 października 2020 w Warszawie od godz. 18:00.
 1. UCZESTNICTWO / ZGŁOSZENIA
  1. Każdy zawodnik chcący wziąć udział w MUSCLEMANIA POLAND 2020 jest zobowiązany do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, uiszczenia opłaty członkowskiej oraz wpisowej.
  2. Formularze, które nie zawierają pełnych informacji o uczestnikach, nie zostaną przyjęte.
  3. Opłaty:
   • Wpisowe: 50 euro – do 31 lipca 2020
   • Wpisowe: 100 euro – do 30 września 2020
   • Roczna opłata członkowska MUSCLEMANIA: – 50 euro

Dane i dokładne informacje do wykonania wpłat będą przesyłane bezpośrednio, po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

  1. Opłaty nie podlegają zwrotowi w następujących przypadkach:
    1. negatywnej weryfikacji uczestnika;
    2. spóźnienia się uczestnika na weryfikację;
    3. rezygnacji uczestnika z dalszego udziału po weryfikacji.

Zawodnik startujący w MUSCLEMANIA POLAND 2020 ponosi pełną odpowiedzialność za stan swojego zdrowia oraz kondycję fizyczną i psychiczną.

 1. WERYFIKACJA ZAWODNIKÓW
  1. Ostatecznie o udziale w show zadecyduje weryfikacja zawodników, która odbędzie się 24 października 2020 w Warszawie; dokładne informacje i harmonogram zostaną przedstawione bezpośrednio zgłoszonym zawodnikom.
  2. W trakcie weryfikacji komisja sędziowska ma prawo niedopuszczenia uczestnika do występu, jeżeli nie jest odpowiednio przygotowany, nie prezentuje odpowiedniej formy pokazowej lub jego stan zdrowia stanowi zagrożenie dla życia uczestnika. Każdy uczestnik w trakcie weryfikacji zobligowany jest do posiadania i przedstawienia wszystkich wymaganych strojów pokazowych.
  3. W przypadku negatywnej weryfikacji przez panel oceniający, zawodnikowi nie przysługuje prawo do zwrotu poniesionych kosztów związanych z show Musclemania Poland 2020.
  4. Opiekun / osoba towarzysząca chcąca wziąć udział w wydarzeniu, zobligowana jest do zakupu biletu.
  5. Z uwagi na specyfikę wydarzenia, obecność osób towarzyszących za kulisami będzie ograniczona.
 1. BILETY DLA PUBLICZNOŚCI:
  1. Liczba biletów ograniczona
  2. 30 euro/120 zł  – VIP – miejsca w strefie przy scenie
  3. 20 euro/80 zł – Normalny – miejsca z wyłączeniem strefy blisko sceny

 

 1. POSTANOWIENIA PORZĄDKOWE:
  1. W trakcie weryfikacji wszyscy uczestnicy otrzymają identyfikatory umożliwiające wejście na backstage oraz strefy zawodniczej. Osoby, które nie posiadają imiennego identyfikatora, nie będą miały wstępu do wyżej wymienionych pomieszczeń.
  2. Każdy uczestnik startujący w MUSCLEMANIA POLAND 2020 wyraża zgodę na rejestrację i wykorzystanie swojego wizerunku w celu promocji polskiej edycji SHOW.

OSTATECZNY, DOKŁADNY PROGRAM SHOW ZOSTANIE PRZEDSTAWIONY PO WERYFIKACJI

 1. STROJE I PROCEDURY
  1. Szczegółowe informacji dotyczące strojów są zamieszczone w opisach poszczególnych kategorii;
  2. Kostium damski może być ozdobiony ornamentami i kryształkami. Dół kostiumu powinien zakrywać 1/3 pośladków oraz dolne podbrzusze.
  3. Obuwie powinno mieć maksymalną grubość -1cm, a maksymalną wysokość szpilki: 12cm. Dobór materiałów, kolorystyka oraz design dowolne.
  4. Stroje, które nadmiernie prześwitują lub zbyt wiele obnażają
   są niedozwolone, wątpliwości będą wyjaśniane indywidualnie drogą mailową.
 1. NAGRODY
  1. Każdy uczestnik ma szansę zdobyć międzynarodową rozpoznawalność oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.
  2. Szacowana pula nagród 50 000,00 pln.
  3. Organizator przewidział nagrodę specjalną dla zwycięzcy SHOW – TBA.
 1. INFORMACJE / KONTAKT
  1. Za organizację wydarzenia odpowiada agencja Radar Events z siedzibą w Warszawie.
  1. W przypadku pytań, bądź chęci uzyskania informacji dotyczącej wydarzenia prośba o kontakt za pośrednictwem e-mail:
 1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian postanowieniach ogólnych oraz regulaminie.

Kategoria: MS. BIKINI

Kwalifikacje i podkategorie

Kategoria Ms. Bikini Universe™ jest szczególną wersją konkursu piękności, szczególną z tego względu, iż dużą wagę przywiązuje do kształtu sylwetki, formy zawodniczki oraz jej atrakcyjności. Konkurs jest złożony z trzech rund.

W kategorii BIKINI obowiązuje podział wiekowy, niezależnie od wzrostu bądź wagi zawodniczek. Uczestniczki nie mogą brać udziału w więcej niż jednej kategorii równocześnie.

 • Open (18+)

 • Classic (35+)

Kategorie Open, Classic i Master mogą dzielić się na trzy klasy wzrostowe w zależności od ilości zgłoszeń i różnorodności zawodniczek, ostateczny podział ustalany jest po terminie nadesłania wszystkich zgłoszeń. Uczestniczki muszą być pełnoletnie.

Kryteria oceny

Tematyczny pokaz – 50% punktacji

 • Strój – 25%

 • Pozy i prezencja – 25%

 • Urok osobisty – 25%

 • Osobowość – 25%

Zawodniczki mają szansę zaprezentować swoje zdolności modelingowe oraz kreatywność. Tak samo jak podczas pokazu w stroju kąpielowym, będą proszone o pokazanie się publiczności po każdej stronie sceny przechodząc po określonych wcześniej liniach i wykonując ćwierć obroty w określonych punktach na scenie. Wybrany strój powinien być dopasowany do charakteru, osobowości, zainteresowań oraz/lub być wygodny dla uczestniczek.

Uczestniczki muszą przedstawić skrócony opis stroju na tematycznym pokazie. Jest to okazja aby pokazać swoją kreatywność. Jednakże nieprzyzwoite stroje są zakazane (np. za duża nagość)

Pokaz w strojach kąpielowych – 50%

 • Budowa ciała – 25%

 • Piękna / Wyróżniająca się twarz – 25%

 • Urok osobisty – 25%

 • Pozy i prezencja – 25%

Sędziowie przeanalizują budowę ciała, jego stonowanie, symetrię, złożoność występu, pozy, prezencję zawodniczki oraz całościowy wygląd/formę. Sędziowie będą szukali wysportowanych, będących w świetnej formie kobiecych stonowanych sylwetek, które przedstawiają odpowiednią formę. Uczestnicy będą oceniani indywidualnie oraz podczas grupowych porównań.

Piękna / Wyróżniająca się twarz będzie również oceniana w trakcie tej rundy. Podczas rundy drugiej, uczestniczki prezentują się w dwuczęściowym stroju kąpielowym i butach na wysokim obcasie.

Uczestniczki posiadające muskularny wygląd i męskie cechy zachowania będą punktowane ujemnie przez sędziów.

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Dozwolone są spreje brązujące. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows.

Strój – obostrzenia

Ponieważ wydarzenia z rodziny Fitness Universe™ są wydarzeniami rodzinnymi , bielizna typu „G-string” oraz „thong type” jest zabroniona.

Pozowanie w sposób zbyt seksualny lub w sposób obejmujący nadmierne pochylenie się w odwrotnej pozycji, ruchy charakterystyczne dla pokazów striptizerskich lub inne prowokacyjne pozycje ciała i / lub ruchy będą skutkowały odjęciem punktów według uznania głównego sędziego. Po pierwszym naruszeniu zostanie wydane ostrzeżenie. Po drugim wykroczeniu zostanie zastosowane odliczenie w wysokości 25% całościowej punktacji. Po trzecim incydencie zawodnik zostanie natychmiast zdyskwalifikowany z zawodów.

Kategoria: FIGURE

Kwalifikacje i podkategorie

Kategoria FIGURE zyskała ogromną popularność od czasu jej wprowadzenia w 2005 roku. Oferuje ona kategorię w której świetnie odnajdą się zawodniczki posiadające atletyczną budowę ciała z lekko muskularnym charakterem.

 • Open (18+)

 • Classic (35+)

Kategorie Open, Classic i Master mogą dzielić się na trzy klasy wzrostowe w zależności od ilości zgłoszeń i różnorodności zawodniczek, ostateczny podział ustalany jest po terminie nadesłania wszystkich zgłoszeń. Uczestniczki muszą być pełnoletnie.

Kryteria oceny

Najważniejszą różnicą pomiędzy kategoriami MS. BIKINI i FIGURE jest – budowa ciała. Zawodniczki MS BIKINI powinny mieć kształtną atletyczną sylwetkę i seksowny wygląd, natomiast zawodniczki FIGURE powinny mieć lekko muskularną sylwetkę, niski poziom tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie prezentować zgrabny wygląd. Panie posiadające naturalnie więcej mięśni, lepiej wpasowują się w kategorię FIGURE, a te charakteryzujące się delikatniejszym wyglądem i jednocześnie stonowanym ciałem dobrze odnajdą się w kategorii MS. BIKINI. Przykładowe obrazy uczestników są przedstawione jako wzór.

W kategorii FIGURE zawodniczki prezentują się podczas jednego wyjścia ubrane w dwuczęściowy strój kąpielowy. Na scenie wykonają określone przed występem przejście. Sędziowie poproszą o wykonanie ćwierć obrotów podczas których zawodniczki powinny zachować napięcie stosowne w zawodach sylwetkowych. W tej kategorii nie ma żadnych póz obowiązkowych, zawodniczki prezentują pozycje w których czują i prezentują się najlepiej.

Następnie odbędzie się porównanie grupowe w odpowiednich kategoriach wzrostowych. Buty muszą posiadać ustandaryzowaną wysokość.

Wszystkie uczestniczki będą jednakowo i sprawiedliwie oceniane zgodnie z kategoriami i podkategoriami.

Ocena zawodnika odbędzie się podczas:

 • Indywidualnego pokazu na scenie – (‘T’ or Spotlight Walk)

 • Pozowania grupowego

Sędziowie będą szukać zawodniczek reprezentujących wysoką klasę FIT sylwetki ze świetną formą, definicją, idealną symetrią, muskularnością i budową.

Nie jest to kategoria typowo kulturystyczna zatem zbyt duża masa mięśniowa i waskularyzacja nie będą czynnikami głównej oceny a przesadne umięśnienie może nawet pogorszyć ocenę zawodniczki. Forma prezentowana przez zawodniczki powinna oscylować pomiędzy kategorią BIKINI a BODYBUILDING kobiet. Przy ocenie sędziowie będą oceniać ogólne przygotowanie zawodniczki. Będą brane pod uwagę również takie aspekty jak prezencja na scenie, włosy i make-up, dobór stroju, kobiecość oraz pozowanie. Zawodniczki powinny pokazać pewność siebie, klasę i elegancję w sposób najbardziej podkreślający ich formę.

Ocena w tej kategorii bazuje na:

 • Kształt mięśni i symetria ciała – 40%

 • Budowa ciała (body condition) – 40%

 • Całościowy wygląd/urok (Overall Appearance) – 20%

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Dozwolone są spreje brązujące. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows.

Strój kąpielowy

Dwuczęściowy strój kąpielowy może mieć wysokie cięcia boczne i bardzo cienkie paski, aby podkreślić budowę zawodniczki. Jednakże bielizna typu „T” oraz „thong” jest zakazana. Jest to wyraźna różnica pomiędzy bardziej standardowymi krojami kostiumów, która jest wymagana zarówno w kategorii BIKINI jak i FITNESS. Przykładowe obrazy uczestników są przedstawione jako wzór.

Pozowanie w sposób zbyt seksualny lub w sposób obejmujący nadmierne pochylenie się w odwrotnej pozycji, ruchy charakterystyczne dla pokazów striptizerskich lub inne prowokacyjne pozycje ciała i / lub ruchy będą skutkowały odjęciem punktów według uznania głównego sędziego. Po pierwszym naruszeniu zostanie wydane ostrzeżenie. Po drugim wykroczeniu zostanie zastosowane odliczenie w wysokości 25% całościowej punktacji. Po trzecim incydencie zawodnik zostanie natychmiast zdyskwalifikowany z zawodów.

Kategoria: Musclemania Bodybuilding

Kwalifikacje

Każdy naturalny zawodnik fitness bądź kulturystyki jest mile widziany jako uczestnik Musclemanii, niezależnie od posiadanego doświadczenia. Każdy z was może zgłosić się do udziału w Musclemanii, niezależnie czy jesteście nowicjuszami, początkującymi bądź weteranami. Jednakże tylko Nowicjusze i Początkujący mogą brać udział w wyznaczonych show. Weterani mogą brać udział w wydarzeniach niezależnie od przeszłej bądź aktualnej przynależności do branżowych federacji.

Podział na podkategorie:

Open Men

 • Lightweight < 180 lbs (81,64 kg)

 • Heavyweight > 180 lbs (81,64 kg)

Kryteria ocenyKlasy wagowe mogą się zmienić zależnie od startujących uczestników.

Wszyscy uczestnicy będą sprawiedliwie oceniani zgodnie z kategorią oraz podkategorią.

Ocena bazuje na kluczowych elementach występu:

 1. Porównanie w linii

 2. Obowiązkowe pozy i porównanie

 3. Wybrane porównania grupowe

 4. Indywidualne klasyczne pozowanie

Proces jest bardzo restrykcyjny i wymagający, ale ma prowadzić do wyboru osoby, która zasługuje na tytuł Musclemania Champion.

Oceny bazują na punktowanych kryteriach:

 • Symetria 30%

 • Masa Mięśniowa 30%

 • Budowa ciała 30%

 • Pozy i prezencja 10% (tylko 5-ciu finalistów)

Podczas finału wszyscy uczestnicy będą przedstawieni publiczności i wezmą udział w grupowym pozowaniu. 5-ciu finalistów z poszczególnych kategorii bądź podkategorii zaprezentują się poprzez pozowanie indywidualne. Czas pozowania jest ograniczony do 90 sek.

Musclemania jest znana jako światowej klasy show. Jednym z elementów któremu zawdzięcza to miano jest wysokiej klasy dźwięk w standardzie Digital Dolby. Zalecamy aby uczestnicy przygotowali wysokiej jakości podkład muzyczny pod swoje wyjścia, przycięty do czasu występu (90s.).

Prosimy o dostarczenie go w formie mailowej tydzień przed wydarzeniem. W innym przypadku występ odbędzie się do muzyki losowo wybranej przez organizatora.

Strój

Dozwolonym strojem w kategorii Musclemania Bodybuilding są slipy zawodnicze.

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Dozwolone są spreje brązujące. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows.

Kryteria kontroli antydopingowej

Z racji iż zawody Musclemanii są poświęcone naturalnej kulturystyce, losowo wybrani zostaną poddani kontroli antydopingowej. Jeśli badania wykażą obecność środków zabronionych, uczestnik zostanie zdyskwalifikowany i odebrane mu zostaną wszystkie nagrody oraz tytuły otrzymane z tytułu wygranej. Dostanie również zakaz uczestnictwa w jakimkolwiek wydarzeniu Musclemanii na świecie przez co najmniej dwa lata przez wpisanie na oficjalną listę.

To samo nastąpi jeśli uczestnik nie zezwoli na poddanie się badaniu bądź zmanipuluje próbkę przekazaną do badania.

Kategoria: Musclemania Classic

Musclemania® Classic Division jest kategorią, która dołączyła do gamy wydarzeń całkiem niedawno. Mogą w niej rywalizować mężczyźni, którzy chcą zaprezentować swój wygląd w klasycznej symetrycznej, plażowej postaci. Uczestnicy prezentują swoją formę podczas pozowania indywidualnego, pozowania grupowego oraz porównań. Uczestnicy będą oceniani na podstawie symetrii, rozmiaru, kształtu mięśni oraz prezencji. Kategorie wzrostowe zostaną ogłoszone dzień po terminie zgłoszeń, aby zapewnić odpowiedni poziom rywalizacji. W tej kategorii nie ma podziału na wagi uczestników.

Podkategorie

Junior Men

One Division (22 years of age & younger)*

* poniżej 18 lat – za pozwoleniem opiekuna prawnego

Open Men*

Short < 178cm
Tall > 178cm

Ocena w tej kategorii bazuje na czterech równie punktowanych kryteriach:
Kryteria oceny*Klasy wzrostu mogą się zmienić w przypadku znaczącego obsadzenia poszczególnych podkategorii.

 • Symetria 25%

 • Masa mięśniowa 25%

 • Budowa ciała 25%

 • Pozy i prezencja 25%

Strój

Dla kategorii Musclemania Classic dozwolone są bokserki

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Dozwolone są spreje brązujące. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows.

Kategoria: PHYSIQUE

Kwalifikacje i podkategorie

Men* Short < 178cm

Tall > 178cm

*Klasy wzrostu mogą się zmienić w przypadku znaczącego obsadzenia poszczególnych podkategorii.

Kryteria oceny

Zasady oceniania kategorii Musclemania® Physique opierają się na czterech jednakowo punktowanych kryteriach:

 • Symetria 25%

 • Masa Mięśniowa 25%

 • Budowa 25%

 • Pozowanie i Prezentacja 25%

Wszyscy uczestnicy będą jednakowo i sprawiedliwie oceniani, zgodnie z kategoriami i podkategoriami.

Ocena zawodnika odbędzie się podczas:

 • Indywidualnego pokazu na scenie – (‘T’ or Spotlight Walk)

 • Pozowania grupowego

 • Pozowania obowiązkowego i dowolnego

Sędziowie będą szukać zawodników reprezentujących wysoką klasę FIT sylwetki ze świetną formą, odpowiednią symetrią, muskularnością i budową. Nie jest to kategoria typowo kulturystyczna zatem zbyt duża masa mięśniowa będzie czynnikiem pogarszającym ocenę.

Z racji iż zawody Musclemania® Physique Championships są poświęcone naturalnej kulturystyce, 3 losowo wybranych finalistów zostanie zbadanych na zawartość środków niedozwolonych w organizmie.

Strój

Dla kategorii PHYSIQUE obowiązują szorty plażowe.

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Dozwolone są spreje brązujące. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows.

Kategoria: Model

Kwalifikacje i podkategorie

 • Men (One Class)

 • Women (One Class)

Kategoria Model została stworzona dla szczególnie atrakcyjnych kobiet i mężczyzn o modelingowej sylwetce. Zawodnicy muszą posiadać świetny wygląd, atletyczną sylwetkę i potrafić zaprezentować się w seksowny oraz charakterystyczny sposób przed sędziami, publicznością oraz mediami. Uczestnicy muszą być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, nie muszą mieć żadnego doświadczenia modelingowego. W tej kategorii nie ma żadnych limitów we wzroście oraz wadze.

Strój

Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do wykonania prezentacji na wybiegu w każdym z trzech wyjść:

 • Sportswear – Strój sportowy. Motywy tematyczne mile widziane.

 • Swimsuit – Kobiety w stroju dwuczęściowym i obcasach; Mężczyźni w jednokolorowym stroju (bez wzorów i logotypów) na boso.

 • Clubwear – Styl klubowy i nocny

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Dozwolone są spreje brązujące. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows.

Kryteria oceny

Ocena w tej kategorii bazuje na czterech równie punktowanych kryteriach:

 • Wygląd zewnętrzny 25%

 • Fotogeniczność 25%

 • Pozy i prezencja 25%

 • Dobranie stroju 25%

Pozowanie w sposób zbyt seksualny lub w sposób obejmujący nadmierne pochylenie się w odwrotnej pozycji, ruchy charakterystyczne dla pokazów striptizerskich lub inne prowokacyjne pozycje ciała i / lub ruchy będą skutkowały odjęciem punktów według uznania głównego sędziego. Po pierwszym naruszeniu zostanie wydane ostrzeżenie. Po drugim wykroczeniu zostanie zastosowane odliczenie w wysokości 25% całościowej punktacji. Po trzecim incydencie zawodnik zostanie natychmiast zdyskwalifikowany z zawodów.

Kategoria: FITNESS

Kwalifikacje i podkategorie

 • Women (One Class)

 • Men (One Class)

Zasady rywalizacji są takie same dla kategorii męskiej jak i damskiej.

Użycie substancji zmieniających kolor ciała (bronzery)

Dozwolone są spreje brązujące. Kremy brązujące są zakazane na wszystkich wydarzeniach sygnowanych przez Musclemanię oraz Fitness Universe Shows.

Kryteria oceny

Pokaz Umiejętności Fitness – 45% punktacji

 • Sposób wykonania występu– 25%

 • Trudność – 25%

 • Kreatywność – 25%

 • Prezencja – 25%

Zawodnicy muszą przygotować kreatywną choreografię na dwuminutowy pokaz fitness.

Sędziowie będą zwracali uwagę na sposób wykonania pokazu, na energię, koordynację, styl, osobowość i ogólny wygląd. Pokaz może zawierać elementy tańca, gimnastyki, aerobiku, fitness lub innych dyscyplin pokazujących wyjątkowe umiejętności/talent prezentującego.

Zawodnicy powinni pokazać gibkość, kreatywność oraz zapewnić widzom oraz sędziom niezapomniane show. Jednakże nie ma żadnych obowiązkowych schematów do wykonania. W pokazie powinny być zawarte elementy w których zawodnik ma doświadczenie.

Kostiumy również będą oceniane podczas „Pokazu Umiejętności Fitness” dlatego mogą być dobrym sposobem na wyróżnienie się pośród konkurencji.

W kategorii kobiecej wyklucza się bieliznę typu „G-string” lub „thong type”, chyba, że odzież sportowa bądź rajstopy będą noszone pod nimi. W kategorii męskiej strój sportowy może być specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić maksymalne możliwości i unikatowy wygląd. Jednakże dla obu kategorii strój powinien być skonstruowany odpowiednio gustownie na potrzeby ogólnoświatowej transmisji i publikacji.

Pokaz w strojach kąpielowych – 45% punktacji

 • Urok osobisty – 25%

 • Budowa Ciała – 25%

 • Kobiecość / Męskość – 25%

 • Pozy i prezencja – 25%

Sędziowie przeanalizują budowę ciała, stonowanie sylwetki, symetrię, złożoność występu,, pozy, prezencję zawodnika oraz całościowy wygląd/formę. Również będą zwracali uwagę na sportowe, stonowane sylwetki, które prezentują odpowiedni dla kategorii typ budowy. Panie muszą posiadać atrakcyjny, kobiecy wygląd a mężczyźni muskularny i atletyczny look. Jednakże Fitness Universe Series nie jest kulturystycznym wydarzeniem związanym z jakąkolwiek organizacją zrzeszającą zawodników kulturystyki. Dlatego nadmierna rzeźba i nadmierna masa mięśniowa będzie punktowana ujemnie. Zawodnicy będą oceniani indywidualnie oraz w porównaniach grupowych.

Rozmowa – 10% punktacji

Na pięciu finalistów z dwóch poprzednich rund będzie czekał etap słowny. Każdy z finalistów otrzyma pytanie od jednego z wybranych sędziów dotyczące jego doświadczenia, poglądów na różne aspekty i styl życia oraz postaw dotyczących zdrowia. Sędziowie będą najbardziej punktowali wymowne, zwięzłe, inteligentne oraz prowokujące odpowiedzi.

Pozowanie w sposób zbyt seksualny lub w sposób obejmujący nadmierne pochylenie się w odwrotnej pozycji, ruchy charakterystyczne dla pokazów striptizerskich lub inne prowokacyjne pozycje ciała i / lub ruchy będą skutkowały odjęciem punktów według uznania głównego sędziego. Po pierwszym naruszeniu zostanie wydane ostrzeżenie. Po drugim wykroczeniu zostanie zastosowane odliczenie w wysokości 25% całościowej punktacji. Po trzecim incydencie zawodnik zostanie natychmiast zdyskwalifikowany z zawodów.

Kategoria: TRANSFORMATION

Wprowadzenie do kategorii Musclemania® Transformation

Kategoria ta powstała aby pogratulować i nagłośnić sukces tych osób, które dzięki wielu poświęceniom dokonały znaczącej fizycznej i psychicznej transformacji. Kategoria ta debiutuje po raz pierwszy w tym sezonie Musclemania®. Kategoria jest dla tych, którzy przeszli poważną fizyczną transformację i chcą pokazać swój osobisty sukces na konkurencyjnym poziomie na scenie Musclemania®. To NIE jest kulturystyka, konkurs piękności ani inna konkurencja.

W tej kategorii nie ograniczamy się do określonych zmian w obwodach bądź wadze, każda znacząca zmiana jest ważna.Wszystkie formy przemian fizycznych są mile widziane.

 

Wymagania i kwalifikacja

Osoba która chce startować w Musclemania® Transformation nie może mieć doświadczeń zawodniczych lub zająć pierwszego miejsca w przeprowadzanych już Musclemania® Transformation. Gdy ktoś wygra w Musclemania® Transformation Regional Show, nie może ponownie konkurować na tym samym poziomie. Jednakże może brać udział w Międzynarodowych Showw tym samym roku kalendarzowym.

Zespół Musclemania® przygotuje prezentację przy użyciu przesłanych przez zawodników zdjęć, która zostanie zaprezentowana podczas wydarzenia przed sędziami oraz całą publicznością. Formularz rejestracyjny i zdjęcia należy przesłać pocztą elektroniczną lub pocztą, zgłoszenie bądź przesyłka musi zostać dostarczona co najmniej 7 dni przed wydarzeniem. Późniejsze zgłoszenia nie będą akceptowane.

 

Format rywalizacji i kryteria oceny

Kategoria będzie składała się z dwóch części: „Historia transformacji” i „Przemiana fizyczna”.

Wytyczne dotyczące historii:

Uczestnicy przedstawią swoją historię transformacji obejmującą następujące pytania:

 1. Opisu siebie przed transformacją
 2. Z czym zmagali się w codziennym życiu przed transformacją? (Przykłady – dolegliwości fizyczne, brak pewności siebie, problemy zdrowotne itd.)
 3. Co skłoniło ich do rozpoczęcia procesu transformacji? Jaki był to moment bądź konkretne wydarzenie?
 4. Opis historii transformacji (wszystkie wzloty i upadki)
 5. Czy mają jakieś plany po transformacji? (Przykłady – przebiec maraton, wystartować w zawodach sylwetkowych, zostać modelem itp.)
 6. Czego nauczyła ich przeprowadzona zmiana? Czym chcieliby się podzielić z innymi osobami ?

Wytyczne dotyczące transformacji fizycznej

Uczestnicy muszą przesłać zdjęcia przed i po transformacji na użytek weryfikacji przemiany oraz prezentacji na wydarzeniu. Fotografie muszą mieć widoczne daty pozwalające zweryfikować czas wykonania.

Każdy rodzaj zdjęć „przed” i „po” jest akceptowalny w granicach dobrego smaku i przyzwoitości treści, pozwalające ocenić dokonaną przemianę.

 

Prezentacja i rywalizacja

Zdjęcia obrazujące przemianę każdego uczestnika zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia komisji sędziowskiej oraz uczestnikom. Po zaprezentowaniu przemian, uczestnicy zostaną zaproszeni na scenę.

Oczekuje się oficjalnego ubioru do uczestników.

 

Kryteria oceny

Uczestnicy będą oceniani na podstawie poniższych kryteriów:

50% punktacji – historia transformacji

50% punktacji – transformacja fizyczna

Na podstawie oceny komisji sędziowskiej Tytułem Musclemania® Transformation Poland 2019 zostanie uhonorowany jeden mężczyzna i jedna kobieta. Pozostali uczestnicy zostaną uhonorowani certyfikatami uznania.

OGÓLNE WYTYCZNE – Kryteria kontroli antydopingowej

Z racji iż zawody Musclemanii są poświęcone naturalnej kulturystyce, losowo wybrani finaliści, zostaną zbadani na zawartość środków niedozwolonych. Jeśli badania wykażą obecność środków zabronionych, uczestnik zostanie zdyskwalifikowany i odebrane mu zostaną wszystkie nagrody oraz tytuły otrzymane z tytułu wygranej. Dostanie również zakaz uczestnictwa w jakimkolwiek wydarzeniu Musclemanii na świecie przez co najmniej dwa lata przez wpisanie na oficjalną listę. To samo nastąpi jeśli uczestnik nie zezwoli na poddanie się badaniu bądź zmanipuluje próbkę przekazaną do badania.

Lista substancji zakazanych dostępna jest pod adresem.

Nie jesteś z Warszawy? Szukasz noclegu w atrakcyjnej cenie, blisko miejsca gdzie odbywać się będzie FM Power Weekend 2017?

Zapraszamy do Best Western Hotel Felix***

Na hasło FM Power Weekend otrzymasz 15% rabatu w czasie trwania wydarzenia.

Felix

WYJAZD Z LOTNISKA CHOPIN
Wyjazd z „Lotnisko Chopina - przyloty” autobusem nr 148 do przystanku „Most Siekierkowski 04”, następnie autobusem nr 146 z „Most Siekierkowski 01”, do przystanku „Jeziorowa 01”. Przystanek znajduje się 100m od miejsca docelowego.

WYJAZD Z DWORCA PKP - CENTRUM
Wyjazd z „Dworzec centralny 07” tramwajem nr 9, 24, 22, 7 do przystanku „Rondo Waszyngtona”, następnie autobusem nr 146 z „Rondo Waszyngtona 03”, do przystanku „Jeziorowa 01”. Przystanek znajduje się 100m od miejsca docelowego.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Masz pytania dotyczące MUSCLEMANIA POLAND? Chcesz zostać partnerem lub sponsorem? Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.

  Możesz także skontaktować się z nami bezpośrednio mailem.

  Polityka prywatności